Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

© Copyright
GFX World

Parteneri
4Metin

Archer tutorial

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Archer tutorial

Mesaj Scris de √αgαβoηTµ™ la data de Mier Iul 27, 2011 5:50 pm

Resurse :
Render : http://www.renders-graphiques.fr/image/upload/normal/6101_render_aion_archer.png
Splater brush : http://www.deviantart.com/?order=9&q=splatter+brush

1.Crearea unui nou document Photoshop (eu am folosit 420px de 170px) şi se introduce face dvs. în document. Acum duplicat (click dreapta pe Layer> Duplicate) stratul fac de câteva ori şi a le muta în jurul astfel încât acestea să umple întregul panza ca aceasta.

2.Selectaţi toate straturile duplicat folosind mouse-ul şi menţinând apăsată tasta Ctrl, merge acum (> click dreapta fuziona straturi) le într-un singur strat. Acum puteţi folosi unele efecte asupra acestui strat folosind Filter> Filter Gallery. Doar face unele filtre aleatorii care vă place, aici este rezultatul meu:

3.Acum, adăugaţi face inca o data mai mult, de această dată redimensionaţi. (Edit> Transform> Scale) Nu uitaţi să ţineţi schimbare, atunci când face acest lucru pentru a păstra face în proporţie! Încercaţi să vă face loc în centrul de panza cu cea mai bună parte a face in focus (in cazul meu cap + prova).

4.Clipping Mask

Pentru masca de tăiere noastre vom avea nevoie de 2 straturi, aşa cum aţi învăţat în prima parte.

Un strat de bază: stratul care va determina ce parte vor fi vizibile.
strat masca: acest strat va fi pus pe partea de sus a stratului de bază, şi vizibil.

Pentru a crea strat nostru mască de a crea un nou layer si mergi la Image> Apply Image. Pentru moment, ascunde acest strat cu ochiul puţin în partea din faţă a stratului.

Acum, vă permite să creaţi strat noastre de bază. Creaţi un nou strat, selectaţi Brush Tool (tasta de comenzi rapide: B) şi încărcaţi perii descarcat imprastiat.

5.Cu aceste perii vom face de bază pe care le vom folosi pentru a masca nostru de tăiere.

Selectaţi una dintre periile de stropi vă place şi perie un pic pe panza. Nu uitaţi să peria pe un nou strat şi gol (ctrl + N). După cum puteţi vedea, perie doar pe panza in jurul face dvs.

6.Pentru a termina această mască de tăiere, selectaţi masca strat (cel care tocmai am făcut şi-au ascuns de la vedere) şi de a crea o mască de tăiere cu ea ca aceasta:

6.Odată ce aţi creat masca de tăiere, selectaţi se aplică stratul de masca imagine şi mutaţi-l un pic la stânga sau la dreapta cu ajutorul instrumentului muta, altceva nimic nu se va întâmpla!

Pentru suma paşii de mai sus sus:

* new layer > apply image (1)
* new layer > brush around the render (2)
* create a clipping mask: move layer (1) above layer (2), right click on (1) > clipping mask
* select the move tool > move layer (1) a bit to the left or right
* your done Smile

şi aici este rezultatul (care încă nimic special):

7.Acum, am adăugat unele graniţe în sus şi de jos. Creaţi un nou layer si folosind Rectangular Marquee Tool face o selecţie în partea de sus, acum selectaţi găleata cu vopsele şi să completaţi această selecţie, cu o culoare neagra. Frontieră Prima se face. Acum, pur şi simplu acest strat dublu exemplar şi mutaţi-l la fund.

8.Nu-mi place foarte mult culorile în această semnătură, thats de ce am adăugat mai întâi un Black & White de ajustare strat (Layer> New strat de ajustare> Black & White)

9.Am adăugat unele culori la semnatura (deşi îmi place foarte mult versiunea alb-negru!), utilizând o hartă gradient (Layer> New Adjustment Layer> Gradient Map). gradient este parte a gradienţilor photoshop implicit, dar alegeti care va palce mai mult .

And here is the result after this step:

Sper ca va placut tutorialul.

√αgαβoηTµ™

Sus In jos

Re: Archer tutorial

Mesaj Scris de Marylina la data de Mier Iul 27, 2011 6:28 pm

Felicitari pentru munca depusa

Marylina

Sus In jos

Re: Archer tutorial

Mesaj Scris de √αgαβoηTµ™ la data de Mier Iul 27, 2011 6:39 pm

Multumesc.